Mikroszkópos gyökérkezelés
A rendelőnk specialitásaként jegyzett mikroszkópos gyökérkezelés esetén, szintén elmondható, hogy a kezelés árát nagyban meghatározza szükséges-e a csatornából betört műszert, csapot, régi gyökértömést eltávolítani. A fentiek alapján belátható, hogy minden eset egyedi.
A gyökérkezelések során a fertőzött pulpaszövettel, amely a csatornában található számos fertőzést (Creutzfeld-Jacob kór) vihetünk át egyik betegből a másikba, ha több páciensnél használjuk ugyanazt a tűt. Kimutatható, hogy még a modern sterilizációs eljárásokkal sem sterilek a tűk (ezért használunk pl. egyszer használatos érzéstelenítő tűket).
Miért használunk egy tűt többször az endodonciában, mikor ugyanezt az érzéstelenítésben elképzelhetetlennek tartjuk? Sajnos a Nikkel-Titán gyökérkezelő tűk igen drágák, ezért sokan többször használják ezeket a műszereket. Angliában már betiltották, hogy a fogorvosok többször használják a gyökérkezelő tűket.
Rendelőnkben bevezettük, hogy egy Ni-Ti tűt kizárólag egyszer használunk. Nem utolsó sorban ezzel a tűtörés lehetőségét is a minimumra csökkentettük!

Miben nyújt többet a
mikroszkópos gyökérkezelés?

Akár 30-40-szeres nagyítás
A nagyítás adta pontossága miatt a legprecízebb módon elvégzett beavatkozások közé tartozik.

Látható részletek
A fogorvos belelát a csatornába, így nem marad vissza gyulladt, fertőzött szövet.

Minimális foganyag veszteség
Elég kisebb lyukat fúrnunk, így a fogból több saját foganyag marad meg.

Több gyökércsatorna található
A nagyőrlő fogaknál gyakran előforduló járulékos csatornák könnyen megtalálhatóak és feltárhatóak.

Komplikált eset is kezelhető
Bonyolult anatómiájú, c-formájú csatornák megtalálhatóak, feltárhatóak és kitisztíthatóak.

Betört műszer is eltávolítható
Olyan speciális beavatkozások is elvégezhetőek, mint a betört műszer eltávolítása.
A mikroszkópos gyökérkezelés menete

Az első lépés
A kezelendő fog fizikális vizsgálata (kopogtatás, nyomás, szondázás). Ezután következik a szükséges érzéstelenítés. Számunkra nagyon fontos, hogy az érzéstelenítés se okozzon kellemetlenséget, ezért a szúrás előtt az ínyt is kissé elzsibbasztjuk.

A második lépés
A kofferdam felhelyezése. Ezt követően a szükséges védőfelszereléseket (szemüveg, köpeny) odaadjuk a pácienseknek és elkezdődik a tényleges gyökérkezelés. A kezelés ideje alatt mindig tudatjuk a páciensekkel, hogy körülbelül hol tartunk és mi történik éppen a foggal. Annak érdekében, hogy a kofferdám fentléte mellett is tudjunk kezelés közben kommunikálni, minden esetben adunk a kézbe egy kis eszközt, amit megnyomva megáll a kezelés és tudjuk orvosolni az esetleges problémát.

A harmadik lépés
Maga a gyökérkezelés nagy vonalakban: a bemenet kialakítása, csatornák megkeresése, csatornák feltágítása, mechanikai tisztítás, kémiai fertőtlenítés, lezárás.

A negyedik lépés
A gyökérkezelés során szükséges röntgen felvételt is készíteni, ez körülbelül a felénél történik egy másik kezelő helyiségben.

Az ötödik lépés
A fog lezárása után lekerül a kofferdam, beállítjuk a megfelelő magasságot a fognak, hogy ne legyen magas.

A hatodik lépés
Végezetül megtekinthető a fotódokumentáció, amit a kezelés során készítünk.
Jelentkezzen be most rendelőnkbe!
BEJELENTKEZÉS ONLINE
BEJELENTKEZÉS TELEFONON
Miért jobb a mikroszkópos gyökérkezelés, mint a hagyományos?

A fog repedése kizárható
Mikroszkóppal a repedés kizárható, amely köztudottan sok gyökérkezelés sikertelenségének az oka.

Hatékony újrakezelés
Hatékonyan tudjuk eltávolítani a régi, fertőzött gyökértömést.

Ön is nézheti a kezelést
A kezelés végén megmutatjuk a képeket, de akár kezelés közben is követheti monitoron az eseményeket.

Fogak megőrzése
Sokkal kevesebb foganyag vesztéssel jár, mint a hagyományos gyökérkezelés.
Tekintse meg kis filmünket a
Mikroszkópos gyökérkezelésről.
Gyakori kérdések és válaszok
a mikroszkópos gyökérkezelésről
A mikroszkópos gyökérkezelés a legprecízebb beavatkozások közé tartozik, időigényesebb, mint egy hagyományos gyökérkezelés, emiatt egy alkalom 2 óra hosszat vesz igénybe. Fontos azonban tudni, hogy általában 2 (ritka esetben 3 alkalom) alatt kész a csúcstechnológiájú gyökérkezelés. Régebben 6-7 alkalommal is gyógyszert cseréltek a fogban.
VÁLASZ: Általában 4-6 hétnek szükséges eltelni, esettől függően ez változhat.
A gyökérkezelés nem fájdalmas beavatkozás, ám ettől függetlenül első alkalommal szinte minden esetben adunk érzéstelenítőt, hogy elkerüljük a lehető legkisebb kellemetlenséget is.
Mert a még fel nem tárt területek, csatornák kezelés közben kellemetlenséget okozhatnak a páciensnek.
A kofferdam gumi felhelyezése előtt a kezelt oldallal ellentétesen egy úgynevezett “ráharapókát” helyezünk be a páciens szájába (természetesen igény szerint) amire ráharap, így a kezelés időtartama alatt az ízület, illetve a rágóizmok minimális terhelésnek vannak kitéve.
Vélemények
Számunkra a pácienseink nem csupán a kezelés során fontosak, hanem utána is törődünk velük. A beavatkozást követő napon egy kedves üzenetben érdeklődünk, hogyan érzik magukat, és rendben van-e a foguk. Az őszinte, hálás visszajelzések mindig örömmel töltik meg a napunkat!











